piątek, 10 marca 2017

...we Wrocławiu rozstrzygnęła dogrywka

we Wrocławiu....
W niedzielę, 5 marca, seniorki TEAM-u rozegrały swój przedostatni mecz rundy zasadniczej rozgrywek I Ligi Kobiet. Wyjechaliśmy do Wrocławia aby tam zmierzyć się z rezerwami ekstraklasowego 1KS Ślęza Wrocław. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka, po której ostatecznie ulegliśmy 90:77. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bo po 2,5 minutach gry prowadziliśmy 2:9. Niestety pomiędzy 4 a 5 minutą pierwszej kwarty „dostaliśmy” szybkie 10:0 i gospodynie wyszły po raz pierwszy na prowadzenie 14:13. Szybka odpowiedź za 3 punkty Justyny, a zaraz potem 4 „oczka” Agaty znowu wyprowadziły nas na prowadzenie 16:20. Na sam koniec kwarty Kasia rzutem z wyskoku poprawiła wynik i kończyliśmy, dobrą w naszym wykonaniu, kwartę prowadząc 20:26. Drugą kwartę lepiej rozpoczęły Wrocławianki - po 4 punktach S. Siemienias prowadziliśmy już tylko dwoma punktami. W kolejnych minutach tej części gry mecz się wyrównał, my odskakiwaliśmy na 3-4 punktu by chwilę później prowadzić tylko 1-2. Na 4 minuty przed końcem kwarty Sonia rzutem za 2 punkty wyprowadziła nas na 3 punktowe prowadzenie i  wydawało się, że na styku, ale utrzymujemy kontrolę. Niestety te ostatnie 4 minuty należały do zawodniczek Ślęzy. Przegrywamy tę część 11:2 i to Ślęza schodzi na „dużą” przerwę prowadząc 45:39. Trzecią kwartę rozpoczynamy „trójką” Czajki i rozpoczynamy mozolne odrabianie strat. W drugiej minucie Justyna znowu daje „trójkę” - przegrywamy tylko 2 oczkami (49:47), a w kolejnych toczymy wyrównany bój kończąc kwartę ze stratą jednego punktu. W czwartej kwarcie obraz gry nie ulega zmianie. Walczymy punkt, za punkt by na 2,30 przed końcem, po celnym rzucie osobistym Agaty doprowadzić do remisu 72:72. Minutę przed końcem, po celnym rzucie Lewej wychodzimy na +2  jednak w kolejnych 40 sekundach punkty zdobywają tylko Wrocławianki, które na 17 sekund przed końcem prowadzą 77:74. Czas trenera Kubaszczyka, ustawienie końcowej akcji i…celny rzut zza lini 6,75 lewej - mamy dogrywkę. Doliczony fragment gry zaczynamy niefortunnie bo od niecelnego rzutu w czystej sytuacji i… niestety 13:0 dla koszykarek Ślęzy kończy mecz. Szkoda, bo graliśmy w długich fragmentach dobre zawody, szkoda, że z powodu kontuzji, boisko musiała opuścić dobrze grająca Justyna, szkoda, że w meczu również z powodu kontuzji nie mogła wystąpić Megy.

"trójka" Lewej dała nam dogrywkę..
1KS Ślęza II Wrocław vs. ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 90:77 (20:26, 25:13, 16:21,16:17, 13:0)

Punkty: Agata Majka 26, Joanna Sobota 12, Justyna Kocon 12, Weronika Oskwarek 10, Katarzyna Kimowska 7, Aleksandra Lewoń-Sczansny 5, Sonia Krupa 5, Karolina i Wioletta Walochy, oraz Wiktoria Gorel 0.