"...Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships".
Michael Jordan

piątek, 10 marca 2017

...Juniorki pokonały wicelidera

W przedostatnim meczu rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski KU-18 juniorki TEAM-u, po zaciętej walce, pokonały na wyjeździe wicelidera rozgrywek drużynę UKS Piomar Brzeg 34:44. W pierwszej kwarcie mecz toczył się punk za punkt i żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć od rywala. Dopiero w samej końcówce kwarty celny rzut za 3 pkt. Małej wyprowadził nas na dwupunktowe prowadzenie (11:13). Drugą kwartę rozpoczęliśmy od mocnego 2:8 i wydawało się, że przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem. Gdy na koniec kwarty Alicja wypuściła z połowy klasyczny "buzzer beater" i nasza przewaga wzrosła do 10 oczek (18:28) chyba zbyt mocno uwierzyliśmy, że jest po zawodach. Po przerwie wyszliśmy na boisko i… najpierw Mała „nie spotkała się” z koszem w sytuacji sama na sam po własnym przechwycie piłki, a chwilę później na tablicy wyników już było 30:29 dla gospodyń. Żeby problemów było więcej za 5 przewinień musiała opuścić boisko Laura, a z 4 przewinieniami po boisku biegały Kasia i Marzena. (swoją drogą to dość ciekawe, że mecz sędziuje sędzia, który chwilę wcześniej w tej samej hali prowadził zajęcia w-f czyli miejscowy, a stosunek fauli w meczu wynosił 11: 23 oczywiście na naszą niekorzyść) Sześć minut trzeciej kwarty przegraliśmy 12:1 i wróciła nerwówka. Dobrze, że szybko otrząsnęliśmy się z kryzysu i najpierw Mała, a później Kasia i Alicja swoimi punktami poprawiły wynik i kończyliśmy kwartę znowu prowadząc 32:36. W czwartej kwarcie troszkę „pokombinowaliśmy” w obronie, pozwalając przeciwniczkom rzucić tylko dwa oczka, sami trafiając 8 i zakończyliśmy mecz z dziesięciopunktową przewagą 34:44.

UKS PIOMAR Brzeg - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 34:44 (11:13, 7:15, 14:8, 2:8)

Punkty:  Alicja Kopiec 11(1x3), Katarzyna Pawlik 9, Stobiecka Nikola 8, Maria Cichy 6, Marzena Lamczyk 5 (1x3) Wiktoria Gorel 3, Laura Cichy 2, Woktoria Grzegorzek i Klaudia Soboszek 0. W meczu z powodu choroby nie wystąpiła Weronika Sobczyk i….z „różnych” powodów ;-) Agnieszka Pułról.