"...Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships".
Michael Jordan

środa, 22 lutego 2017

...juniorki z Czechowicami bez historii

W 12 kolejce rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Juniorek KU-18 "młody" TEAM bez problemu zwyciężył w meczu z drużyną MKS Czechowice-Dziedzice 87:29. Dominacja „młodych” ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Dobra, szybka gra w ataku, oraz w długich fragmentach niezła gra w obronie spowodowały, że w każdej kolejnej kwarcie powiększaliśmy przewagę.  Mecz mocnym uderzeniem zaczęła Ala, która wreszcie „wyciągnęła z piwnicy trójkową strzelbę” i już na dzień dobry odpaliła dwa razy celnie zza łuku 6,75. W kolejnych minutach meczu Ala dorzuciła jeszcze trzy takie strzały co w połączeniu z akcjami za „2” pozwoliło jej zostać drugą najskuteczniejszą zawodniczką meczu. Gwiazdą meczu była Nikola, która rozegrała swój najlepszy jak do tej pory mecz. „Piórko” imponowała ochotą do gry i skutecznością zarówno w grach 1x1 jak i rzutach dystansowych co przełożyło się na jej punktowy rekord kariery - 26 oczek  - i tytuł króla strzelców meczu!! Powinienem zapytać: czemu tak późno Pióro? ale… napiszę tylko: OBY TAK DALEJ!.  Niezłe zawody rozegrała też Kasia, choć jej występ mógł być jeszcze lepszy, gdyby wreszcie zaczęła analizować swoje położenie na boisku i „czytać” przestrzenie do gry 1x1. Podsumowując: cieszy wysoka wygrana bo takie było założenie przed meczem, ale nie popadamy w przesadny optymizm. Ze względu na OOM-y mamy teraz tydzień przerwy. Do gry wrócimy 8 i 9 marca. Najpierw u siebie zagramy z MOS Katowice, a dzień później w Brzegu rywalizować będziemy z tamtejszym UKS-em PIOMAR.

Piórko "On fire" - oby tak dalej!
ŻKK Olimpia vs. MKS Czechowice Dziedzice 87:29 (21:8, 20:4, 20:9, 26:8)
Punkty: Nikola Stobiecka 26, Alicja Kopiec 23 (5x3), Kasia Pawlik 12, Marzena Lamczyk 6, Wiktoria Grzegorzek 6, Maria Cichy 5, Agnieszka Pułról 4 (1x3), Weronika Sobczyk 3, Cuchy Laura i Klaudia Soboszek 0.