poniedziałek, 13 marca 2017

...w Poznaniu nie mamy szczęścia.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej rozgrywek I Ligi Kobiet rozgrywanej w ubiegłą niedzielę, seniorki TEAM-u zmierzyły się w meczu wyjazdowym z ekipą AZS ENEA Poznań. Początek spotkania, ku zaskoczeniu licznie zgromadzonych kibiców, przebiegał pod nasze dyktando. Rozpoczęliśmy mocnym uderzeniem. Po 6 minutach gry prowadziliśmy 2:14, a na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty, po celnych rzutach Agaty prowadziliśmy już 6:21. W ostatnich dwóch minutach akademiczki z Poznania odzyskały skuteczność i zdołały zmniejszyć stratę do 10 punktów (15:25) Drugą kwartę znowu zaczęliśmy lepiej niż gospodynie i po kolejnych dwóch celnych „lay-up’ach” Agaty ponownie prowadziliśmy 14 „oczkami” (15:29). W kolejnych minutach mecz się nieco wyrównał. Graliśmy punkt za punkt nie pozwalając przeciwniczkom na odrabianie strat. W piątej minucie tej części gry coś się jednak w naszych poczynaniach ofensywnych zacięło. Poznanianki zdobyły kolejno 13 punktów przy tylko 2 zdobytych przez nas i nasza przewaga znacząco stopniała ( 28:31).
W ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy meczu straciliśmy jeszcze 4 punkty jednak trzy celne rzuty osobiste Agaty oraz „trójka” Lewej pozwoliły nam zejść na przerwę z 5 punktowym zapasem (32:37). W trzeciej kwarcie zupełnie się pogubiliśmy. Mnożące się po naszej stronie straty oraz niecelne rzuty pozwoliły przeciwniczkom „złapać wiatr” i przejąć kontrolę nad meczem. Kluczowym momentem była piata minuta trzeciej kwarty kiedy najpierw Nowicka, a chwilę później dwukrotnie Szloser „trójkami” rozbiły naszą strefę zdobywając 9 punktów z rzędu.  Całą kwartę akademiczki wygrały 23:7 i to one schodziły na kolejną przerwę prowadząc 55:44. W czwartej kwarcie znowu próbowaliśmy zerwać się do walki, udawało nam się nawet kilka razy zmniejszać prowadzenie gospodyń do 5-6 oczek jednak zawodniczki AZS-u za każdym razem odbudowywały dwucyfrowe prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się naszą porażką 83:70.

AZS ENEA Poznań vs. ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 83:70 (15:25, 17:12, 23:7, 28:26)
Punkty: Agata Majka 20, Joanna Sobota 20 (1x3), Aleksandra Lewoń-Sczansny 15 (3x3), Weronika Oskwarek 6, Katarzyna Klimowska 6, Nikola Stobiecka 3, oraz Kasia Pawlik, Wioletta Walocha, Karolina Walocha, Wiktoria Gorel 0.