niedziela, 19 lutego 2017

...seniorki z Głuchołazami na +5 :-)

W 19 kolejce rozgrywek I Ligi Kobiet seniorski TEAM, we własnej hali, stanął naprzeciw drużynie MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Rzut oka w tabelę przed meczem mógł sugerować łatwe zwycięstwo przyjezdnych jednak, po dobrym meczu jaki rozegraliśmy w Poznaniu oczekiwania TEAM-u oraz kibiców były zupełnie inne. Nasz optymizm - jak się później okazało - nie był pozbawiony racji  bo po meczu pełnym walki i emocji do ostatnich sekund pokonaliśmy MUKS 67:62. Mecz zaczęliśmy od prowadzenia 4:0 jednak chwilę później to zespół Chrobrego przejął inicjatywę i  wyszedł na prowadzenie najpierw 6:10 a na koniec kwarty aż 21:11. Gdy w drugiej kwarcie przewaga zawodniczek Chrobrego stopniowo wzrastała i w połowie tej części gry osiągnęła maksymalny poziom 15 punktów (14:29, a chwilę później 18:33) obraz gry…. uległ zmianie!!. Zdecydowanie mocniej zaatakowaliśmy przeciwniczki zwłaszcza na pozycjach 1- 3 utrudniając im organizację gry w ataku. Megy i Kasia „odpaliły” po trójce, Sonia spod kosza "strzeliła 2 oczka", a Agata dorzuciła kolejne dwa z osobistych i na koniec kwarty traciliśmy już tylko 7 punktów. Poczuliśmy krew przeciwnika i zdecydowanie wróciliśmy do meczu (28:35). Po naradzie w szatni w długiej przerwie na trzecią kwartę wychodzimy jeszcze bardziej zmotywowani. Nasz napór i determinacja w obronie wzrasta - Kasia na zmianę z Lewą skutecznie nękają rozgrywającą ekipy Głuchołaz, naszą punktową zdobycz powiększają Agata, Czajka  i Wera, a w samej końcówce kwarty Lewa dwoma „trójkami” mocno nadwyręża wiarę w zwycięstwo przyjezdnym wyprowadzając nas na prowadzenie 49:40. Czwarta kwarta to falowanie emocji. Zaczynamy od 0:5 dla MUKS (47:45) by chwilę później zanotować 5:0 dla nas i ponownie wrócić do prowadzenia +7 (54:47). Pomiędzy 5 a 8 minutą ostatniej kwarty znowu punktują tylko zawodniczki Głuchołaz i…. wychodzą na prowadzenie 54:55. Po czasie na żądanie trenera Kubaszczyka znowu wracamy do gry - punkty Agaty i  Wery oraz dwa przechwyty Megy skończone jej kontrami dają run 10:0 i ponowne prowadzenie TEAM-u +9 (64:55). W ostatniej minucie meczu oglądamy koszykarskie szachy - czasy na żądanie trenerów, rzuty osobiste po przerywanych faulem akcjach, „fantazyjny” rzut Wery nie wiadomo po co i… topniejącą przewagę. Ostatecznie jednak po celnym osobistym Kasi to my przy stanie 67:62 schodzimy z boiska jako zwycięzcy meczu. Wygrana w tym meczu cieszy podwójnie bo pozwoliła nam nie tylko opuścić ostatnie miejsce w tabeli ale i na chwilę obecną zdobyć przewagę własnego boiska w nadchodzących meczach play-out! BRAWO TEAM - cel coraz bliżej!!!

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski vs. MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 67:62 (11:21, 17:14, 21:7, 18:20)
Punkty: Agata Majka 15, Martyna Jasiulewicz 11 (1x3), Aleksandra Lewoń-Sczansny 11 (3x3), Katarzyna Klimowska 8 (1x3), Weronika Oskwarek 8, Joanna Sobota 7 (1x3), Sonia Krupa 7, oraz Justyna Kocon, Wioletta Walocha, Karolina Walocha, Monika Opiatowska, Katarzyna Pawlik - 0.