"...Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships".
Michael Jordan

piątek, 17 lutego 2017

...juniorki w Głuchołazach -5 :-(

W ubiegły czwartek (16.02.2017) juniorki TEAM-u rozegrały zaległy mecz w ramach rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski KU-18 w Głuchołazach. Po dobrym meczu ulegliśmy niestety nieznacznie gospodyniom - ekipie MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 60:55. Początek spotkania zaczęliśmy słabo bo w 6 minucie I kwarty przegrywaliśmy 11:2. W tym fragmencie meczu raziliśmy nieskutecznością - w łatwych sytuacjach nie potrafiliśmy „spotkać się z koszem” Po time-out powróciliśmy do gry i ostatni fragment kwarty wygraliśmy 8:1 niwelując stratę do dwóch oczek (12:10) W drugą kwartę weszliśmy już zdecydowanie lepiej i w 5 minucie, dzięki wyprowadzanym kontrom z dobrej obrony, wyszliśmy na prowadzenie 13:18, a chwilę później 13:20. Niestety w końcówce kwarty znowu stajemy. Gospodynie „strzelają” nam 15 oczek, a my odpowiadamy tylko 4 i do szatni na przerwę schodzimy z -4 na koncie (28:24) Po „męskiej rozmowie” w szatni wchodzimy na boisko i w 3 minuty…. run 0:11, a na tablicy wyników 28:35 dla nas. W kolejnych minutach gramy kosz za kosz jednak końcówka kwarty należy znowu do gospodyń, które zbliżyły się do nas na 4 oczka. Szczególnie bolesne i  brzemienne w skutkach były jednak ostatnie sekundy kwarty. Ta sama
zawodniczka najpierw „trójką” wyprowadziła MUKS na +2, a w ostatnich sekundach sfaulowana przy rzucie (znowu za trzy) trafiła wszystkie osobiste i na przerwę schodziliśmy ze stratą 5 oczek (45:40). Starty z końcówki trzeciej kwarty, jak się okazało były już nie do odrobienia w ostatniej części meczu. Głupio stracone punkty w końcówce III kwarty zadziałały deprymująco  i w pierwszych pięciu minutach IV kwarty pozwoliliśmy odjechać gospodyniom na +10.  Znowu po time-out zrywamy się do walki i na minutę przed końcem tracimy już tylko 3 punkty. Mieliśmy jeszcze ostatnią akcję jednak nie udało się oddać celnego rzutu za 3 pkt., a zawodniczki z Głuchołaz po niecelnym rzucie wykorzystały przewagę w kontrze i ostatecznie ustaliły wynik meczu. Porażka boli, i boli tym bardziej, że zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w meczu u siebie kiedy przegraliśmy wyraźnie 16 punktami. Pochwalić mogę zespół za walkę i zaangażowanie jednak szkoda tych chwil kiedy nie zachowaliśmy odpowiedniej koncentracji i popełniliśmy kilka „głupich” błędów. Ciagle do „poprawki” pozostają: komunikacja i zastawienie!!!.

MUKS CHROBRY Basket Głuchołazy vs. ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. 60:55 (12:10, 16:14, 17:16, 15:15)
Punkty: Kopiec Alicja 19, Pawlik Kasia 13, Laura Cichy 8, Nikola Stobiecka 6, Weronika Sobczyk 5, Wiktoria Grzegorzek 2, Maria Cichy 2, Agnieszka Pułról, Marzena Lamczyk i Wktoria Gorel 0.