piątek, 12 lutego 2016

...porażka w Katowicach

W XV kolejce rozgrywek II Ligi Kobiet drugi raz w tym sezonie zaznaliśmy goryczy porażki. W rozgrywanym w Katowicach meczu musieliśmy uznać wyższość drużyny KU AZS UŚ Katowice. Mecz od początku dostarczał licznie zgromadzonym kibicom wiele emocji. Na tablicy wyników raz po raz zmieniała się drużyna prowadząca. Koszykarska "przepychanka" trwała do 5 minuty trzeciej kwarty. W tym momencie prowadziliśmy jeszcze 8 punktami ale wystarczyło trzy minuty, w których dostaliśmy szybkie 10:0 i.... pierwszy raz "zgasło nam światło" Od 8 minuty do końca trzeciej kwarty mozolnie odrabialiśmy straty zmniejszając przewagę akademiczek do 1 punktu (61:60). Po przerwie wyszliśmy na ostatnią kwartę i... drugi raz "gaśnie nam światło" Ponowny run 10:0 koszykarek z Katowic ustawia wynik i mimo próby agresywnej gry na całym boisku nie udaje nam się odrobić strat. Zaliczamy porażkę. Anatomię tejże przestudiowaliśmy w rozmowie więc teraz tylko w formie równoważników zdań:

• fatalnie broniliśmy - tracąc 90 punktów raczej trudno marzyć o wygranej zwłaszcza w obcej hali
  • dwa przestoje po 10:0 w kluczowych momentach meczu
  • złe decyzje i haos w ataku pozycyjnym,
  • fatalna skuteczność w rzutach osobistych (na 30 oddanych trafiamy 15)
KU AZS UŚ Katowice vs. ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 90:79 (25:21, 14:22, 22:17, 29:19)

Punkty: J. Sobota 23, K. Dzierbicka 23, A. Majka 22, K. Walocha 6, J. Kocon 2, S. Krupa 2, Walocha W. 1, oraz Cichy L. 0.