niedziela, 14 lutego 2016

bez butów, spóźnieni czyli... osiem trójek i po meczu!

One ...Women Show Czajki!
Z przygodami, i bez... butów???  podróżowaliśmy na mecz do Częstochowy. Po porażce z AZS-em w Katowicach kolejny mecz z AZS-em - tym razem częstochowskim należało wygrać i tak też się stało. Mimo, że z powodu korków na trasie dotarliśmy trochę spóźnieni i rozgrzewka nam się troszkę skróciła, mecz rozpoczęliśmy dobrze. Pierwsze punkty Agaty oraz Soni i Justyny, a później "One Women Show" Czajki (15 punktów w 7 minut, w tym 1x3, w całym meczu 20 punktów) pozwoliły nam odskoczyć na bezpieczne 31:7 w drugiej minucie II kwarty. W kolejnych minutach "turbodoładowana" Kinga (10 punktów w 6 minut z 2x3, a w całym meczu 33 punkty, 5x3) wsparta Agatą, Sonią i Justyną wyciągają wynik do 52:14 i w zasadzie na koniec I połowy jest po meczu. W trzeciej kwarcie, ze zmienniczkami w składzie i przeciwko strefie dajemy "run" 19:0 i ostatecznie odbieramy ochotę do gry przeciwniczkom windując wynik do 71:14. Kolejne minuty to ciągle nasza dominacja mimo, że na boisku pojawiają się nasze "małolaty. Bardzo dobrze zaprezentowała się Kasia, która nie tylko zdobyła swoje pierwsze 7 punktów w tym sezonie, ale również dała kilka efektownych zbiórek na bronionej tablicy.  Udany fragment gry miała również Laura, która stoczyła kilka wygranych pojedynków w obronie z najskuteczniejszą zawodniczką AZS-u. Odnotować trzeba też dobry występ Soni oraz udany powrót do zespołu po kontuzji Wery (a może to zasługa butów???)  Setny punkt w meczu zdobyła Wioletta, a ostateczny dla nas wynik ustaliła Karolina akcją z kontry, w ostatnich sekundach meczu.  Zwycięstwo efektowne, gra przeciwko strefie poćwiczona, osiem trójek, przetarcie i postawa w meczu zmienniczek - wszystko na plus. Czepić się muszę znowu osobistych - 20/11 d... nie urywa!!!

"Youngblood" in battle....
AZS Politechnika Częstochowa vs. ŻKK Olimpia 40:106 (7:24, 7:28, 10:28, 16:26)
Punkty: Kinga D. 33 (5x3), Joanna S. 20 (2x3), Agata M. 13, Sonia K. 11, Justyna K. 7, Wera O. 7 (1x3), Kasia P. 7, Karolina W. 6, Wioletta W. 2, oraz Paulina K., Wiktoria G., Laura C. 0.