środa, 12 lutego 2014

...zadecydowała IV kwarta

W ubiegły weekend "seniorski" TEAM rozegrał swoje kolejne spotkanie. W hali Politechniki Krakowskiej spotkaliśmy się z niepokonaną do tej pory drużyną AZS PK Korona Kraków. Mecz rozpoczęliśmy od prowadzenia 2 : 0 po rzucie Weroniki i  powiedzieć trzeba, że  przez pierwsze trzy kwarty grając zupełnie nieźle w obronie utrzymywaliśmy się w grze przegrywając 4 - 9 punktami. Dobre spotkane rozgrywała powracająca po kontuzji Asia, aktywna pod koszem, choć nie zawsze zauważana przez koleżanki, była Weronika. Dobre zawody rozgrywały zmienniczki: Ola, Mała i Wiola. Kryzys dopadł nas w IV kwarcie i akademiczki z Krakowa szybko to wykorzystały wygrywając tę część meczu 20 : 5. Oczywiście można mieć troszkę wątpliwości co do niektórych gwizdków sędziów w ostatniej części gry (zawodniczki Korony w ostatniej kwarcie wykonywały 15 rzutów osobistych z czego trafiły  12) to jednak powiedzieć trzeba, że to raczej Nasza "zadyszka" spowodowała, że wynik nam tak mocno uciekł. Korona w tym meczu była lepszym od nas zespołem zwłaszcza jeśli chodzi o organizację gry w końcowej kwarcie i wygrała zasłużenie ale wydaje mi się, że mecz można było zakończyć z ośmioma - dziewięcioma  punktami na minus. Zwłaszcza w końcówce spotkania zabrakło nam troszkę spokoju i szukania rozwiązań optymalnych a takowe były. Na przykład w samej tylko końcówce spotkania nie zauważyliśmy 2 razy, po zagraniu pick-en-roll, Weroniki, która po przekazaniu krycia wylądowała w trumnie z zawodniczką "do pasa" i nie otrzymała piłki. Zdecydowanie też zabrakło skutecznych rzutów 3-punktowych. W całych zawodach nie trafiliśmy ani jednego takiego rzutu. Szkoda bo ten element gry zawsze jest naszą silną bronią i pozwala na złapanie oddechu w grze ofensywnej.

KORONA AZS PK Kraków - ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. 60 : 37 (17:9, 13:12, 10:11, 20:5)