"...Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships".
Michael Jordan

wtorek, 17 grudnia 2013

...przeczytane

Na stronie internetowej ZKS Stal Stalowa Wola znalazła się krótka relacja z meczu seniorek:

"Kolejne zwycięstwo zanotowały nasze dziewczęta walczące w kategorii seniorek. W sobotę podejmowały Olimpię Wodzisław Śląski i pokonały rywalki 60 : 48 (11:16, 19:9, 12:16, 18:7). Bardzo udanie rozpoczęły rundę rewanżową koszykarki Stali pokonując wyżej notowany zespół Olimpii. W tym meczu nasz zespół potwierdził niezłą dyspozycję z ostatnich spotkań. Sobotnią rywalizację gospodynie rozpoczęły niemrawo i nerwowo w ataku. W miarę upływu czasu gra Stalówek zaczęła się kleić co zaowocowało doprowadzeniem do remisu w 18 minucie (23:23), a następnie przez 2 minuty po szybkich akcjach i przechwytach piłki nasz zespół prowadził 30:25 po I połowie. W III kwarcie wynik oscylował w okolicach remisu i o końcowym wyniku decydowało ostatnie 10 minut meczu. Do 35 minuty toczyła się walka kosz za kosz 46:45 dla miejscowych. Następnie kilka udanych zespołowych akcji w obronie wyprowadziło Stalówkę na prowadzenie 51:45, jeszcze celną trójką popisała się najskuteczniejsza w zespole gości Aleksandra Lewoń, ale to było wszystko na co pozwoliły młode koszykarki Stali przyjezdnym". (źródło: http://stalstw.pl/udany-weekend-stalowek)

ZKS Stal Stalowa Wola - ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. 60:48 (11:16, 19:9, 12:16, 18:7)
Punkty dla Olimpii: A. Lewoń 18, K. Mikołajewska 11, J. Sobota 10, W. Oskwarek 8, P. Tatarczyk 1.