wtorek, 1 listopada 2016

...grać w obronie czy WALCZYĆ W OBRONIE?

Znowu... czarno-białe zdjęcie i trudność aby zebrać się do napisania o przegranym meczu TEAM-u. No cóż, choćby z „kronikarskiego” obowiązku (a taki między innymi charakter ma ten blog) trzeba. W meczu piątej kolejki I Ligi Kobiet ulegamy znowu wyraźnie tym razem drużynie X-Demon Tęcza Leszno 52:73. Zaczęliśmy nieźle. W pierwszej minucie drugiej kwarty prowadziliśmy 21:14 ale…. „pary i pomysłu” wystarczyło tylko do 7 minuty drugiej kwarty kiedy ostatni raz na tablicy wyników mieliśmy remis 29:29. Później było już tylko gorzej. 0:8 w ostatnich trzech minutach drugiej kwarty, a później 2:12 w ostatnich 3 minutach kwarty czwartej przypieczętowało naszą porażkę. Chaos w obronie, słabsza od przeciwniczek skuteczność w rzutach za 2, za 3 i osobistych (znowu mamy skuteczność poniżej 50% w rzutach osobistych), dużo mniejsza liczba asyst, oraz przegrana w rzutach drugiej szansy 2:12 i punktach spod kosza 24:34 to statystyczny obraz porażki. Po pięciu rozegranych meczach rysuje się już element do analizy: o ile w ataku zdobywamy wcale nie najmniejszą liczbę punktów to w obronie niestety wyglądamy fatalnie. Stosunek -90 mówi sam za siebie. Nie gra w obronie, a WALKA W OBRONIE JEST KLUCZEM!!! Jeżeli chcemy cokolwiek zmienić to trzeba przejść z gry do WALKI W OBRONIE.

ŻKK Olimpia vs. X-Demon Tęcza Leszno 52:73 (18:14, 11:23, 13:18, 10:18)

Punkty zdobyły: J. Sobota 16, A. Majka 12, A. Lewoń-Sczansny 10, K. Walocha 6, W. Oskwarek 4, M. Jasiulewicz 4 oraz W. Walocha i K. Pawlik 0