"...Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships".
Michael Jordan

środa, 26 października 2016

...Juniorki znowu zgodnie z planem.

W drugim swoim meczu rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski KU-18 juniorki we własnej hali bez problemu odprawiły ekipę MKS Strzelce Opolskie 86:20. Po pierwszych 4 minutach "festiwalu gry w... tablicówkę" wynik wreszcie otworzyła trójką Laura i dalej już poszło. Mimo częstej rotacji w składzie, z minuty na minutę powiększaliśmy przewagę głównie dzięki agresywnej grze w obronie. Gdy tylko docisnęliśmy zawodniczkę z piłką i odcięliśmy sąsiednie podania od razu robiliśmy przechwyt i mogliśmy poprowadzić kontry kończone łatwymi rzutami bez obrony. Trochę gorzej układało się w ataku pozycyjnym i nie chodzi tu o problemy koszykarskie, a raczej problem z cierpliwym prowadzeniem ataku. Już w szatni przed meczem powiedziałem, że w zawodach z mniej "ogarniętym koszykarsko" zespołem celem nadrzędnym jest efekt szkoleniowy. Mieliśmy testować nasze schematy ofensywne doprowadzając je do trzeciego czy czwartego podania, a w większości kończyło się na pierwszym i grach indywidualnych wg koncepcji... własnej? Tak być nie może!!!. W trzeciej kwarcie mieliśmy też dość długi fragment rozprzężenia w grze obronnej w efekcie czego pozwoliliśmy rzucić sobie 10 punktów. Aby troszkę powstrzymać rozprzężenie w czwartej musiałem ustalić "zadanie" i wróciła koncentracja, która zaskutkowała stratą tylko 1 punktu w kwarcie. Mecz wygrany ale... bo zawsze mam jakieś... chcę abyśmy ciągle pamiętali, że każdy kolejny mecz, nawet z najsłabszym przeciwnikiem, trzeba traktować jako element procesu szkolenia i przygotowania do czekających nas meczy zdecydowanie trudniejszych. Wykorzystujmy zatem takie okazje w 100%, sprawdzajmy różne rozwiązania naszych schematów, sprawdzajmy się we współpracy zarówno w ataku jak i w obronie bo W czekających nas TRUDNYCH MECZACH BĘDZIE POTRZEBNY ROZUMIEJĄCY SIĘ ZESPÓŁ, A NIE GRUPA INDYWIDUALISTÓW Z WŁASNYM POMYSŁEM NA GRĘ!.

ŻKK Olimpia vs. MKS Strzelce Opolskie 86:20 (22:7, 19:2, 22:10, 23:1)
Punkty: K. Pawlik 11, A. Kopiec 11, L. Cichy 9, A. Pułról 9, M Cichy 8, N. Pałasz 8, W. Sobczyk 7, W. Grzegorzek 7, K. Soboszek 6, M. Lamczyk 6, W. Gorel 2, N. Stobiecka 2