piątek, 15 stycznia 2016

Juniorki zgodnie z planem...

Pierwszy mecz w nowym roku rozegrały juniorki, a przeciwnikiem była mocno "zredukowana" drużyna ISSiR Start Wisła. Mecz Do 4 minuty pierwszej kwarty był wyrównany, jednak w kolejnych minutach przejęliśmy inicjatywę. Do końca kwarty pierwszej i całą drugą zdecydowanie dominowaliśmy na boisku. Grając przeciwko strefie zdobyliśmy w tym okresie 30 punktów, tracąc zaledwie 6 i było po zawodach. W trzeciej kwarcie troszkę zwolniliśmy, ale też bez problemów wygraliśmy tę część meczu 14:5. Wszystko byłoby ok! gdyby nie czwarta kwarta. Grając na hura i bez ładu-składu oraz polując na indywidualne akcje przegraliśmy tę odsłonę 8:9. Mecz wygraliśmy bez problemu jednak takie fragmenty jak w czwartej kwarcie nie mogą się zdarzać niezależnie od tego z kim gramy i jaki jest wynik. Na uwagę i pochwałę zasługuje fakt, że powoli i mozolnie ale jednak przenosimy ciężar zdobywania punktów na pozycje dystansowe i budujemy równowagę pomiędzy akcjami pod koszem i na obwodzie. Radzimy sobie z szybkim rzutem po krótkim zatrzymaniu, potrafimy odrzucić piłkę ze środka na obwód, dać "extra pass" i oddać rzut. Grając przeciwko strefie zagraliśmy dwie BARDZO DOBRE AKCJE współpracy "wysokich" szkoda tylko, że nieskuteczne! (były chyba za dobre i zaskoczyło nas to,  że się... udały?)  Problemy mamy jeszcze z określeniem czasu akcji w jakim się znajdujemy i stąd zdarzają się zbyt szybkie decyzje rzutowe lub odwrotnie - spóźnione.  Mamy również problem z przestrzennym widzeniem CAŁEGO pola ataku co powoduje, że nie zawsze jesteśmy w stanie wykorzystać przewagę w ataku szybkim.

KU-18 ŻKK Olimpia vs. ISSiR Start Wisła 68:27 (28:11, 18:2, 14:5, 8:9)

Punkty: Laura C. 13, Marzena L. 12, Wiktoria G. 9, Kasia P. 8, Nikola S. 8, Maria C. 6, Agnieszka L. 4, Wiktoria G. 4, Klaudia S. 4.