środa, 5 listopada 2014

Laury dla...LAURY!

W siódmej kolejce rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Kadetek KU-16 nie bez stresu odnieśliśmy swoje szóste zwycięstwo. W rozegranym we wtorek meczu wyjazdowym pokonaliśmy MOS Katowice 57:66. W pierwszej kwarcie meczu grając spokojnie i realizując założenia przedmeczowe, mimo niewygodnej dla nas obrony strefowej zastosowanej przez gospodynie systematycznie powiększaliśmy swoją przewagę. Problem pojawił się w końcówce kwarty pierwszej, kiedy na ławkę rezerwowych musiały usiąść: Kasia i Wiktoria. Nieobecność tych dwóch zawodniczek szybko wykorzystały koszykarki MOS-u i w drugiej kwarcie zdołały nie tylko odrobić stratę punktową ale wyjść na 1-punktowe prowadzenie na koniec tej części gry (31:30). Do gry wróciliśmy dopiero w kwarcie trzeciej gdy na boisku znowu zameldowały się Kasia i Wiktoria. Kilka rozsądnych i dokładnych akcji w ataku, trochę lepsza gra w obronie i od razu przyszedł efekt - tę część spotkania wygrywamy 8:21 odzyskując kontrolę nad spotkaniem. Ostatnia kwarta to znowu ambitny pościg Katowiczanek i znowu trochę chaosu z naszej strony. Na ławce ląduje Wiktoria z 5 faulami, problem z zastawianiem i przewaga maleje do 3-4 punktów. Całe szczęście, że w meczu mieliśmy Laurę, która zwłaszcza w ataku w długich fragmentach utrzymywała nas w grze. Zwycięstwo jest ale... BO ZAWSZE JEST JAKIEŚ ALE - taki jestem.

MKS MOS Katowice - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 57:66 (11:23, 20:7, 8:21, 18:15)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Cichy L. 26, Pawlik K. 14, Cichy M. 8, Grzegorzek W. 8, Stobiecka N. 6, Ceglarek J. 4, Wojtek I., Chojna N., Lamczyk M., Nielaba K. Weisman M. 0.