wtorek, 12 listopada 2013

...małolaty zwyciężyły we wtorek, juniorki o zwycięstwo zagrają w środę

Kadetki Olimpii zwycięstwem 55:84 nad MKS Zabrze II rozpoczęły kolejny tydzień zmagań drużyn młodzieżowych TEAM;u. W pierwszej kwarcie dzięki agresywnej grze w obronie i kryciu na całym boisku bezdyskusyjnie kontrolowaliśmy przebieg spotkania prowadząc 16 punktami. Problemy zaczęły się w kwarcie drugiej i trzeciej gdy zaczęliśmy w ataku grać chaotycznie i "na zadymę" a w obronie kryć "na 2 metry" Zabrzanki w tym systemie czuły się lepiej i odrobiły straty zmniejszając przewagę do 6-8 punktów. Całe szczęście, że w kwarcie czwartej wróciliśmy do gry poukładanej i szybko odskoczyliśmy znowu na bezpieczną odległość. Oceny indywidualne? Pod nieobecność Kasi (mam nadzieje, że dostała nauczkę) dobrze zwłaszcza w walce na tablicach i w walce z wysoką z Zabrza radziła sobie Nikola. Bardzo dobry mecz Karoli. Bardzo ambitne i waleczne tradycyjnie "sistersy" no i tradycyjnie raz dobrze.... raz fatalnie Wiktoria i Monika :-). W pierwszym wejściu nerwowo ale w drugim już całkiem poprawnie, a co ważne skutecznie Paula. Pozytywne zjawisko drużynowe to dwucyfrowe wyniki punktowe aż 4 zawodniczek.

MKS Zabrze - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 55:84 (7:23, 21:15, 14:18, 13:28)

Punkty zdobyły: Laura 21, Mloda 19, Wika 16, Karola 13, Paula 6, Maria 5, Nikola 2, Asia 2 i Martyna i Wiktoria 0,

Juniorki już w środę spotkają się w walce o utrzymanie trzeciego miejsca w tabeli z MKS Czechowice-Dziedzice. Mam nadzieję, że przystąpimy do meczu w pełni skoncentrowani i gotowi do walki od pierwszej do ostatniej minuty. Jeśli zagramy tak jak w pierwszych kwartach meczu z Zabrzem to o końcowy wynik jestem spokojny. ZWYCIĘSTWO ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE a dojść do niego można TYLKO NOGAMI!!!