niedziela, 19 marca 2017

...porażka juniorek na koniec.

Trochę w cieniu rywalizacji seniorek, swój ostatni mecz sezonu zagrały juniorki. W ubiegłą środę, na własnym „parkiecie” ulegliśmy niestety ekipie MOS Katowice 45:50. Po pierwszych dwóch kwartach, mimo gry przeciwko strefie przeciwniczek, co prawda prowadziliśmy 27:19 jednak sporo do życzenia pozostawiała nasza skuteczność w akcjach sam na sam z koszem. Gdybyśmy wykorzystali tylko te 100% to wynik powinien być o 6-8 „oczek” lepszy i z dużo większym komfortem wchodzilibyśmy w drugą połowę meczu. Niestety tak się nie stało. Na domiar złego w trzeciej kwarcie do niefrasobliwości w rzutach dołożyliśmy kompletną nonszalancję w podaniach co poskutkowało pięcioma przechwytami podań „na szczycie” i w efekcie łatwo straconymi 10 punktami po kontrach. Straciliśmy też kilka piłek przy zbyt nerwowych próbach przeprowadzenia piłki na połowę przeciwniczek i stało się. Oddaliśmy prowadzenie, straciliśmy inicjatywę i w efekcie przegrywamy kwartę 6:19 tracąc szansę zwycięstwa w całym meczu.  W czwartej kwarcie grając punkt za punkt nie byliśmy już w stanie odrobić strat z trzeciej części meczu. Porażka w tym spotkaniu zepchnęła nas na V miejsce w rozgrywkach, a  zawodniczki MOS-u dzięki zwycięstwu wywindowały się na III miejsce awansując tym samym do rozgrywek centralnych.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski vs. MKS MOS Katowice 45:50 (15:12, 12:7, 6:19, 12:12)

Punkty: Laura Cichy 11, Alicja Kopiec 10, Maria Cichy 6, Katarzyna Pawlik 5, Nikola Stobiecka 4, Weronika Sobczyk 4, Wiktoria Grzegorzek 2, Agnieszka Pułról 2, Wiktoria Gorel 1, Marzena Lamczyk 0.

Mecz w MOS-em Katowice był moim ostatnim meczem w roli trenera drużyny więc pragnę podziękować wszystkim Wam za pracę w całym sezonie. Na większe podsumowanie z pewnością przyjdzie jeszcze czas, ale nim to nastąpi chciałbym abyście teraz skupiły się na kolejnym celu jakim powinna być walka o miejsce w zespole seniorek. Mam nadzieję, że wszystkie podejmiecie wyzwanie. Pragnę też, na razie w kilku słowach, podziękować Danucie Lamczyk za wieloletnią współpracę, pomoc i wsparcie nie tylko przy organizacji meczów juniorek i seniorek ale również w dniach "powszednich". DZIĘKUJĘ!