niedziela, 16 października 2016

...w Krakowie bez sensacji

Trudny mecz seniorek w Krakowie i druga porażka. Ulegliśmy znacznie i znowu zupełnie zasłużenie AZS-owi Politechnika Korona Kraków 84:44. Pierwsze dwie kwarty, zupełnie dobre w naszym wykonaniu, nie zapowiadały dotkliwej porażki. Ustępowaliśmy co prawda nieznacznie gospodyniom ale przez to, że w długich fragmentach realizowaliśmy założenia przedmeczowe i dodatkowo „trzymaliśmy” skuteczność rzutową z dystansu mogliśmy schodzić na długą przerwę  ze stratą tylko 13 punktów i będąc ciągle w meczu.  Niestety od trzeciej kwarty przestaliśmy grać w koszykówkę. Run 17:0 gospodyń i pierwsze nasze punkty zdobyte dopiero w 10 minucie tej części gry pozbawiły nas złudzeń i ostatecznie odcięły nam tlen. Spuszczone głowy i jest po meczu. W czwartej kwarcie gospodynie przy naszej dość biernej postawie powiększają przewagę o kolejne 10 punktów ustalając ostatecznie różnicę punktową na poziomie minus 40.  Po stronie plusów można zapisać zatem tylko pierwsze dwie kwarty oraz występy Czajki, Megy oraz Justyny. Swoje szanse gry otrzymały również juniorki co też można zapisać po stronie plusów choćby w kontekście zbliżającego się początku sezonu tej grupy rozgrywkowej (U-18). Niestety cała druga połowa to już zdecydowany minus. Po przejrzeniu materiału wideo muszę znowu powiedzieć o problemach z zastawieniem co skutkuje wyraźnie przegraną walką na tablicach oraz zgubionymi piłkami niczyimi. Na materiale widać też  jak mało dokładnie gramy zasłonami i słabo z nimi walczymy. W trzecich i kolejnych ruchach przeciwnika mamy też sporo problemów z przemieszczaniem się w obronie. Albo nie budujemy trójkątów w ogóle albo są tak głębokie, że nie radzimy sobie z piłkami odrzucanymi na obwód (sporo do życzenia pozostawia też sposób w jaki dobiegamy do zawodniczek z piłką z pozycji pomocy). Mam nadzieję, że na treningach oraz w kolejnych meczach wyciągniemy wnioski.

AZS Politechnika Korona Kraków vs. Olimpia Wodzisław Śląski 84:44 (23:19, 23:14, 19:2, 19:9)

Punkty: J. Sobota 16, J. Kocon 10 (1x3), M. Jasiulewicz 9 (1x3), A. Lewoń-Sczansny 3(1x3) K. Walocha 2, W. Oskwarek 2, K. Pawlik 2 oraz W. Grzegorzek, W. Gorel, N. Stobiecka, L. Cichy 0.