"...Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships".
Michael Jordan

sobota, 9 kwietnia 2016

40 minut przeciwko strefie i... +18 dla Nas

W drugim dniu turnieju stanęliśmy na przeciwko.... STREFY Wichosia Jelenia Góra. 40 minut jej rozbijania zakończyło się naszą wygrana 51:33 (10:5, 15:14, 8:14, 6:12). Po wczorajszych perypetiach skurczowych Czaji i Karo pod dużym znakiem zapytania stała dyspozycja ruchowa tych dwóch zawodniczek w dzisiejszym meczu. Obawy  się jednak nie potwierdziły i obie stanęły do walki w pełni sił. Początek spotkania zaczęliśmy znowu dobrze. Szybko objęliśmy prowadzenie i jak się później okazało nie oddaliśmy go już do końca meczu. W większości cierpliwa oraz spokojna gra przeciwko strefie przynosiła spodziewane efekty.  Po wczorajszej "faulowej" wpadce bardzo dobrze radziła sobie Sonia. Jej 14 oczek przy 62% skuteczności oraz 11 zbiórek robi wrażenie.  Dobre spotkanie rozegrały Kinga, Justyna i Czaja,  które oprócz punktów w ataku przede wszystkim skutecznie
Sonia - MVP meczu!
spowalniały ataki przeciwniczek i spowodowały przynajmniej ich kilka strat. Kinga dodatkowo dała jeszcze ...11 zbiórek!  SZACUN!  Znowu dobry mecz zagrała Karo i Ola - obie  powalczyły w obronie i dołożyły wspólnie 11 oczek do wyniku. Wera tym razem bez punktów ale jej kilka podań ze środka strefy na obwód ułatwiło jej rozbijanie. Odnotować też trzeba 4,45 minut Kasi, a w nich znowu dwie zbiórki w obronie oraz 11 minut Wioletty, która oprócz jednego błędu w samej końcówce kwarty II znowu dawała dobre zmiany Czaji i Justynie.  Podsumowując - zwycięstwo w tym dziwnym meczu (pierwszy chyba raz w mojej trenerskiej karierze grałem cale 40 minut przeciwko strefie... no może drugi, bo pierwszy był w rozgrywkach młodzieżowych w Sosnowcu ;-)) cieszy i otwiera nam drogę do upragnionego awansu do Turnieju Finałowego.  Jednak tak jak napisałem to zwycięstwo dopiero OTWIERA nam drogę ale jeszcze go nie zapewnia. Porażka AZS-u z MKS Polkowice spowodowała, że sprawa awansu tak na prawdę jest ciągle otwarta dla.... WSZYSTKICH DRUŻYN.

ŻKK Olimpia vs. KS WICHOŚ Jelenia Góra  51:33 (10:5, 15:14, 8:14, 6:12).
Punkty: Sonia 14, Justyna 9, Kinga 9, Joanna 7, Ola 6, Karolina 5, oraz Weronika, Wioletta i Kasia 0.