niedziela, 31 stycznia 2016

Ze Startem Wisła bez problemu...

Kinga.. "on fire"
Mecz XIV kolejki rozgrywany w ubiegłą sobotę w samo południe nie dostarczył wiele emocji zgromadzonym kibicom. Bez problemów pokonaliśmy niżej notowaną drużynę z Wisły 97:52. Bardzo mocno rozpoczęliśmy pierwsze minuty. Szybko wyprowadzane kontrataki po dobrej grze w obronie i zbiórkach kończyły:  Justyna oraz Czaja w efekcie czego w 3 minucie pierwszej kwarty  prowadziliśmy 10:0. W kolejnych minutach rozsądnie grając w ataku i wykorzystując kontrataki systematycznie powiększaliśmy przewagę. Na boisku szybko pojawiła się Wioletta, która w stu procentach wykorzystała swoją szansę przypieczętowując dobrą zmianę "trójką" na koniec kwarty pierwszej. W drugiej kwarcie ciągle rotując w składzie utrzymaliśmy wysokie prowadzenie jednak mieliśmy trochę problemów z koncentracją i rotacją na obwodzie czego przejawem były trzy "trójki", które dostaliśmy w krótkim odstępie czasu.  "Młode" wspierane przez bardzo skuteczną w tej części gry Kingę (11 z 21 punktów drużyny) nie pozwoliły Wiślaczkom na zmniejszenie dystansu punktowego i na długą przerwę schodziliśmy prowadząc 52:33. Trzecią kwartę znowu przyspieszamy. Mocno pracując w obronie pozwalamy przyjezdnym zdobyć zaledwie 6 punktów, a sami zdobywamy ich 22 ( 8 pkt. Soni) i windujemy wynik do 74:39. Ostatnią odsłonę meczu mocno zaczyna Wioletta. Wykorzystując swój potencjał motoryczny Wiola bez problemu ogrywa w grach jeden na jeden swoje przeciwniczki i zdobywa 7 punktów z rzędu podciągając naszą przewagę do 81:41. Kolejne minuty to szybkie 5 oczek Kingi (szkoda, że po "trójce" z faulem nie trafiła osobistego), 4 oczka Agaty oraz po dwa oczka Pauliny i Kasi i jest po meczu. Wygrywamy 97:52. Na uwagę zasługuje dobra gra zmienniczek co cieszy w kontekście, kolejnych meczów oraz naszych problemów kadrowych związanych z kontuzjami Oli i Weroniki. Bardzo dobre spotkanie zwłaszcza w obronie zaliczyła absolutna debiutantka - L. Cichy.

1x1..  to co Wiola lubi najbardziej
ŻKK Olimpia vs. ISSIR Start Wisła 97:52 (31:13, 21:20, 22:6, 23:13)
Punkty: Kinga D. 25,  Wioletta W. 18, Sonia K. 13, Justyna K. 12, Joanna S. 12, Agata M. 11, Kasia P. 2, Karolina W. 2, Paulina K. 2,  oraz Wiktoria G. i Laura C. 0.