czwartek, 22 października 2015

Juniorki "pod górkę"....

Już w pierwszym meczu boleśnie przekonaliśmy się, jak trudny będzie w tym roku sezon dla drużyny juniorek. W meczu wyjazdowym pierwszej kolejki ulegliśmy wyraźnie drużynie RMKS Rybnik 64:35. O bardzo wysokiej porażce zadecydowała pierwsza kwarta, w której pierwsze i zarazem ostatnie punkty zdobyliśmy dopiero w 10 minucie gry. Całą kwartę przegraliśmy 23:2 i było po zawodach. W kolejnych kwartach, gdy troszkę zeszła z nas trema i strach inauguracji, wyglądało to już troszkę lepiej jeśli chodzi o organizację gry ale… coż z tego, skoro w momencie gdy już wypracowaliśmy sobie jakąś pozycję to oddawaliśmy rzut „na usprawiedliwienie”. W grze obronnej również zabrakło nam odwagi. Nawet zawodniczki przygotowane do mocnej gry, radzące sobie w drużynie seniorek, bardzo ostrożnie i zachowawczo podchodziły do przeciwniczek. W meczach trudnych, w których nie jest się faworytem TRZEBA PODEJMOWAĆ RYZYKO!!! Dla mnie zawsze będzie różnica pomiędzy meczem przegranym „ostrożnie” na 29 punktów, a meczem przegranym po walce i podjęciu ryzyka nawet na 40 punktów (oczywiście na korzyść tego drugiego). W szatni powiedziałem: „toleruję błędy wynikające z chęci podjęcia ryzyka, ale nie toleruję błędów popełnionych ze strachu przed przeciwnikiem i ciągle tych samych” Proszę zapamiętać i realizować: mylmy się chcąc „iść do przodu” , wyciągajmy wnioski z błędów!!! Pozytywny aspekty meczu to przede wszystkim postawa Agnieszki. Trenuje z nami od jakiegoś czasu, popełnia jeszcze sporo błędów ale WIDAĆ JĄ NA BOISKU i to jest niewątpliwy plus. Wartością, nawet w takim meczu, jest również fakt, że dziewięć zawodniczek zdobyło punkty. Wartością jest ambicja w ataku „sistersów” ale trzeba to jeszcze przenieść na grę w obronie, wartością jest to, że Wiktoria bardzo chce ale musi to przekuwać na "mądrze chce", wartością jest wreszcie to, że Wiktoria Gorel próbuje grać pod koszem w ataku (nawet faul ofensywny) ale trzeba jeszcze zaangażować się w walkę o piłkę pod tablicami. Już za tydzień kolejny bardzo trudny mecz. Tym razem zagramy z Sosnowcem i znowu nie będziemy z pewnością faworytem. Będzie zatem okazja do…

KU18 RMKS Rybnik vs. ŻKK Olimpia 64:35 (23:2, 11:13, 19:9, 11:11)
Punkty: Cichy L. 10, Cichy M. 9, Listopad A. 4, Gorel W. 4, Lamczyk M. 3, Ceglarek J. 2, Stobiecka N. 1, Grzegorzek W. 1, oraz Pawlik K. 0.