sobota, 10 października 2015

..."Drive" i... dwie wierze w Niepołomicach!

poszło...
Mecz inaugurujący sezon 2015/2016 za nami. W pojedynku bez historii pokonaliśmy na wyjeździe MTS Ikar Niepołomice 33:72. Grając całą dwunastką zawodniczek nie mieliśmy problemu z systematycznym powiększaniem przewagi punktowej. Pomni naszego ostatniego meczu w lidze, w poprzednim sezonie właśnie z Niepołomicami, w którym mieliśmy duuuże kłopoty aby się rozpędzić, tym razem już w pierwszej kwarcie zdecydowanie podyktowaliśmy nasze warunki gry wygrywając tę część meczu 5:23. W drugiej odsłonie ciągle panowaliśmy na boisku, a początek trzeciej kwarty i nasz run 10:0 zapowiadał imponujące zwycięstwo.  Wszystko więc toczyło się super, aż tu nagle przyszły ostatnie 4 minuty trzeciej kwarty, w których to zdobyliśmy… 0 punktów.  Jest więc małe „ale”, które należy wypowiedzieć ku przestrodze. Może nam się zdarzyć słabsza dyspozycja rzutowa, ale właśnie w takich momentach potrzebna jest zimna głowa i rozsądne poszukiwanie sprawdzonych rozwiązań. Musimy mieć świadomość, że eksperymenty z podaniami przez trzy pasy i oś boiska, rzuty w pierwszych sekundach akcji na przełamanie czy 4-minutowe przestoje w konfrontacji z mocnymi zespołami nie pozostaną bez kary. Należy mieć w koszykówce odrobinę fantazji, ale nie może się to przeradzać w brawurę i bezhołowie. To tak aby było jakieś „ale” i nie było za słodko ;-).  W samej końcówce spotkania znowu pokazaliśmy właściwe oblicze zespołu. W ciągu 2 minut 0:17 i po sprawie.  Po stronie plusów zapisać trzeba zupełnie dobre spotkanie Wiktorii Grzegorzek - jaz zawsze imponującej walecznością i zaangażowaniem oraz niezłe zawody Wiktorii Gorel i Pauliny (choć obie mają jeszcze duże rezerwy do wykorzystania w grze obronnej).

Akcja meczu: drive Soni przez całe boisko z fantastyczną kontrolą… „tempa” zakończony rzutem „z biegu” - widzieć to na własne oczy…BEZCENNE!

Cytat meczu: „…gramy na dwie wierze! …oby tylko nie runęły”

MTS IKAR Niepołomice - ŻKK Olimpia 33:72 (5:23, 10:16, 7:20, 11:23)
Punkty zdobyły: Agata 23, Czaja 21, Ola 8, Kinga 6, Justa 6, Karo M. 4, Sonia 2, Wika 2, oraz Wioletta, Karolina, Wiktoria G. - 0