piątek, 28 lutego 2014

...i po sezonie.

Po juniorkach, swoje rozgrywki zakończyły również seniorki. W dwóch ostatnich meczach sezonu niestety doznaliśmy porażek. Najpierw (19.02.2014) ulegliśmy drużynie KU AZS UŚ Katowice 46:58, a tydzień później (22.02.2014) przegraliśmy nieznacznie wyjazdowe spotkanie z wiceliderem ligi - drużyną MLKS Rzeszów 69:65. Spotkanie z AZS Katowice z pewnością nie było naszym szczytowym osiągnięciem i mimo, że rozpoczęliśmy nieźle bo od wygranej pierwszej kwarty to w miarę upływu czasu straciliśmy impet i oddaliśmy inicjatywę akademiczkom. W drugiej kwarcie, przegranej dziesięcioma punktami, w zasadzie rozstrzygnęły się losy meczu. W przedmeczowej odprawie zwracałem uwagę na grę wysokich zawodniczek AZS-u, a rzeczywistość boiskowa okazała się inna. W decydującej - II kwarcie meczu, gwiazdami okazały się być obwodowe zawodniczki AZS, które w przeciągu 8 minut zdobyły 16 punktów przy tylko 4 zdobytych przez cały nasz zespół.
W Rzeszowie natomiast mecz uciekł nam w pierwszych minutach spotkania. Przy agresywnej obronie "zoną" straciliśmy przy wyprowadzaniu całe mnóstwo piłek w efekcie czego po czterech minutach gry przegrywaliśmy 13:4. Po nokdaunie w pierwszych minutach ruszyliśmy do mozolnego odrabiania strat ale mimo, że wygrywaliśmy kolejne trzy kwarty to jednak zabrakło nam do zwycięstwa 4 punktów.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śl.  - KU AZS UŚ Katowice 46:58 (15:14, 13:23, 12:8, 6:13)
Punkty zdobyły: Sobota J. 16, Oskwarek W. 12, Opiatowska M. 5, Lewoń A. 5, Piechaczek A. 4, Wiertelak A. 4. Mikołajewska K. 0, Walocha W. 0. Cywka M. 0, Karwot J.0, Moskwa K. 0.

MLKS Rzeszó - ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. 69:65 (27:15, 18:17, 13:14, 11:19)

Punkty zdobyły: Lewoń A. 22, Sobota J. 18, Oskwarek W. 9, Piechaczek A. 5, Opiatowska M. 4, Mikołajewska K. 3, Wiertelak A. 2, Walocha W. 2, Wiertelak Ż. 0, Karwot J. 0, Moskwa K. 0, Cywka M. 0