wtorek, 23 października 2012

Zwycięstwo w Zabrzu czyli....TRIO na 78 punktów

Karolina, Wioletta i Ola - trio na ...78 punktów!
Po tygodniowej przerwie spowodowanej pauzą w rozgrywkach udanie wróciliśmy na parkiet pokonując w Zabrzu miejscowy MKS II 59:96 (15:20, 18:36, 12:14, 14:27). W pierwszej kwarcie było troszkę bojaźliwie i nerwowo ale druga kwarta wreszcie zagrana tak, że nie było wątpliwości kto dominuje na parkiecie. Wreszcie były spore fragmenty aktywnej gry w obronie i aktywnej walki o piłkę na tablicach. TAK!! WRESZCIE WIDZIAŁEM SKACZĄCE SIOSTRY i OLĘ, WIDZIAŁEM ZBIÓRKI (ja chyba śnię) a dzięki temu widziałem ponowienia akcji w ataku i kontry po zbiórkach piłki w obronie. Wasza aktywność w obronie, wyszarpane piłki, walka na tablicach w połączeniu z bardzo dobrą i skuteczną grą „bliźniaczek” oraz dobrym meczem „Szuwarka” (a mógł być duuuużo lepszy) i Martyny a także, dzięki mądrze prowadzonej przez Żmijkę grze spowodowały, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Oczywiście nie będę sobą jeśli nie wytknę też i słabości ale…. już taki jestem. Pierwsze "kamyki do ogródków": Szuwarka i Żmijki - ciekawe ile punktów by zdobyła "Nasza" Ola gdyby trafiła wszystko to co mogła trafić? - ja obstawiam jakieś skromne...50? Ciekawe ile punktów by zdobyła Żmijka gdyby nie naparzała tak piłką w tablicę przy rzucie? - obstawiam 15-16? :-) Pozostałe  "Kamyki" już do "ogródka" całego TEAM-u - zdarza się, że przysypiamy w obronie przy kryciu na całym boisku, zdarza się, że nie pomagamy koleżankom które, przegrywają pojedynek 1x1 a jeśli już pomagamy to z kolei brak jest rotacji w obronie, zdarza nam się też, że zawodniczki broniące na słabej stronie nie „łapią trójkąta”. Nad tymi grzechami zdecydowanie trzeba popracować i je wyeliminować jeśli chcemy zrobić postęp w grze obronnej.

W meczu punktowały: Karolina 29, Wioletta 26, Szuwar 23, Tyna 10, Żmijka 4, Ciacho 2, Młoda 2 wystąpiły również: Mysia 0, Blondi 0 i mała Ola 0