wtorek, 30 października 2012

Znowu z Czechowicami - znowu zwycięstwo

W zasadzie bez historii przebiegł mecz kadetek TEAM-u  z Czechowicami rozgrywany we wtorek, w - jak zawsze - "gościnnej i klimatyzowanej" hali Gimnazjum nr 2. Naszą przewagę dość szybko udowodniliśmy w pierwszej i drugiej kwarcie dzięki skutecznym kontratakom, w których w rolach głównych jak zawsze wystąpiły siostry: Wioletta oraz Karolina dzielnie wspierane przez "Olę z...bagien". W ataku pozycyjnym nad wszystkim znowu bardzo dobrze panowała - może trochę nadgorliwa w obronie - Żmijka  mądrze i skutecznie dzieląc podania i notując kolejne asysty, swoje zrobiła po raz kolejny Tyna-Martyna no i po dwóch kwartach mieliśmy na tablicy wynik 53:19 (22:6, 31:13) W drugiej części meczu nadszedł czas na defensywny eksperyment pod tytułem "strefa" w naszym wykonaniu oraz równie dziewiczy eksperyment w ataku pod tytułem "rozbijanie strefy". Zarówno gra defensywna jak i gra w ofensywie we wspomnianych eksperymentach nie była szczególnie emocjonująca i brawurowa w naszym wykonaniu ale zauważyć można było kilka udanych zagrań. W rozbijaniu strefy bardzo przydatna okazała się być znowu Ola , która grając najstarsza koszykówkę na świecie:  pupa-pupa-kosz oraz dorzucając kilak punktów z półdystansu skutecznie radziła sobie z wysoką zawodniczka i całą strefą przeciwniczek. W obronie kilka niezłych ruchów zanotowała Karolina, było kilka zbiórek, po których znowu udało się kilkakrotnie skontrować - generalnie jak na nasz pierwszy raz było....prawie poprawnie. Ostatecznie mecz zakończyliśmy z 40-punktową przewagą i walczymy dalej o awans do finału A.

ŻKK Olimpia - MKS Czechowice Dziedzice 84:44 (22:6, 31:13, 17:13, 14:12)
Punkty zdobyły: Ola 36, Wioletta 19, Karolina 15, Martyna A. 10, Anita 2, Martyna G. 2 Patrycja, Monika, Ola K. - 0