środa, 10 października 2012

...bez niespodzianki

Mecz z Sosnowcem za nami. Sensacji nie było i przegraliśmy 71:117. Czy można było lepiej? – ZAWSZE MOŻNA LEPIEJ. Chłodna analiza meczu prowadzi do dwóch wniosków.  Pierwszy narzuca się sam po rzucie okiem na wynik a brzmi:  OBRONA DZIEWCZĘTA, OBRONA i jeszcze raz…. CHARAKTER!!!! – trudno myśleć o dobrym wyniku gdy traci się w sumie 117 punktów w meczu, trudno jest wygrać mecz gdy przegrywa się większość pojedynków jeden na jeden lub gdy przerywa się je tylko faulami (28 fauli w meczu, 5 zawodniczek z 4 faulami). Trudno jest mi też zrozumieć  jak to się dzieje, że  w kwartach I i III tracimy w sumie 71 punktów rzucając tylko 24 a w kwartach II i IV pozwalamy rzucić sobie już „tylko” 46 oczek przy 47 zdobytych przez Nas.  Wniosek drugi to: ODWAGA DZIEWCZĘTA, ODWAGA i jeszcze raz… WIARA WE WŁASNE SIŁY !!!!!  Jak to jest możliwe, że rzucamy w meczu z dobrym zespołem 71 punktów, mamy pięć zawodniczek rzucających naście punktów i przegrywamy mecz….46 punktów?!  jak to jest możliwe, że przegrywamy kwartę pierwszą 9:30 a w następnej osiągamy wynik 22:25? Jak to jest możliwe, że III kwartę przegrywamy 15:41 a czwartą wygrywamy 25:21?   Pytań sporo i jak na razie nie mam pomysłu na odpowiedź ale oceniając  powiedzieć trzeba: obrona - niedostateczny.
Żeby nie było tylko smutno to będą też małe plusy. Dobry mecz w ataku naszych bliźniaczek Wioletty i Karoliny. Wioletta, gdyby tylko chciała zachować w pamięci II kwartę meczu i chciała tak grać w kolejnych meczach będzie bardzo Ok. Karolina podobnie jak Wioletta - w ataku bardzo dobrze (20 rzuconych punktów) ale ciągle problemem jest gra w obronie. Generalnie śmiem twierdzić, że „Siostry” przy swoich możliwościach motorycznych, jeśli tylko ograną głową boiskową rzeczywistość w defensywie  („trójkąt”, strona ataku, strona pomocy)  będą bardzo mocnym punktem zespołu.

ŻKK Olimpia - JAS FBG I Sosnowiec 71:117 (9:30, 22:25, 15:41, 25:21)

Punkty: Karolina 20, Ola 13, Pati 12, Wioletta 12, Martyna 10, Monika 4, Ola F. 0, Anita 0. Najwięcej punktów dla gości zdobyły: Wolny A. 31, Rogal M. 18